Litery 3d na budynkach w Poznaniu – i ich znaczenie.https://www

blog o reklamie

Historyczne i architektoniczne role liter 3D na budynkach. Miasto Poznań / Wielkopolska jest jednym z najbardziej rozwiniętych gospodarczo regionów Polski i słynie z bogatego dziedzictwa kulturowego. 

Ale cechą wyróżniającą poznańskie, szerzej wielkopolskie budynki jest częste wykorzystanie trójwymiarowych przestrzennych liter świetlnych - jako stałego elementu architektoniczny aż od 200 lat. Litery 3d służą nie tylko celom funkcjonalnym w identyfikacji budynków, ale także mają wartość historyczną, artystyczną i kulturową – są zabutkami. Oprócz tego litery podświetlane na budynkach odgrywają istotną rolę pomocy podróżującym osobą w orientacji przestrzennej oraz promocji usług i produktów firm i instytucji. Na przestrzeni wielków, napis niepodświetlane - a potem z czasme podświetlane stał się integralną częścią architektonicznego krajobrazu Poznania, dodając charakteru, a nawet uroku poznańskim budynkom, firmom i instytucją.

Firma mająca litery świetlne 3d na swoim budynku prezentuje się zupełnie inaczej, niż firma bez profesjonalnego szyldu – bo twój kontrahent widzi i koduje te podprogowe informacje! Obserwator reklamy dostrzega te niewerbalnie (wygląd firmy) - poziom i etap rozwoju danej firmy!!!

Historyczne znaczenie liter świetlnych na budynkach Poznania wywodzi się z ewolucji stylów architektonicznych i wpływu rozwoju gospodarczego Wielkopolski, bedącej pod silnym wpływem gospodarki niemieckiej - np. zastosowanie wyszukanych liter na fasadzie Zamku Cesarskiego w Poznaniu - odzwierciedla wielkość i bogactwo neoromańskiego stylu architektonicznego panującego w czasach jego budowy. Podobnie kultowy napis „Poznań” na szczycie poznańskiego ratusza ukazuje dumę i tożsamość miasta. Z artystycznego punktu widzenia elementy projektu i techniki zastosowane do tworzenia przestrzennych liter na budynkach są świadectwem kreatywności i kunsztu rzemieślników je wykonujących. Odważne czcionki i strategiczne rozmieszczenie liter 3D - przyczyniają się do atrakcyjności wizualnej i niepowtarzalności każdej firmy.

Profesjonalnych materiały i odpowiednich projekt techniczny oraz artystyczny przy tworzeniu liter 3D - dodatkowo poprawia ogólną estetykę budynków. Co więcej, integracja liter 3D z innymi elementami architektonicznymi jak ozdobne balkony, motywy dekoracyjne, fasady - ukazuje potrzebe wrażliwości przy montowaniu takich elementaów na fasadach budynków.

Podsumowując, obecność liter 3D na budynkach w Poznaniu, to coś więcej niż tylko oznakowanie; są odzwierciedleniem historii, kunsztu i tożsamości kulturowo-gospodarczej. Liter 3D powoli zyskujemy uznanie w Poznania, ponieważ ten rodzaj reklamy na budynkach nadal wytrzymuje próbę czasu i służą jako trwały czynnik wyglądu miasta, kształtując jednocześnie jego przyszłą tożsamość gospodarczą.

https://www.adverta.com.pl/pl_PL/litery-3d-poznan-swietlne/

 

Współpracujemy
icon

Kontakt

Adverta
Sławomir Wiśniewski


ul. Traugutta 34, lok. 9
60-194 Poznań
NIP: 7791607824

+48 696 655 786

s.wisniewski@adverta.poznan.pl