produkcja / Litery 3D świetlne

jak produkujemy litery 3D świetlne?

Podstawowe rodzaje podświetleń liter 3D

01.
Podświetlane lico tj. przód litery (najpopularniejsze)
technologia
Materiał - blacha stalowa lub aluminiowa - taśma aluminiowa przy literach mniejszych niż 1m, gięta maszynowo na kształt logo lub napisu przy wyższych literach niż 1 m - walcowana blacha. Lico tj. przód litery, w zależności od wielkości liter; pleksi, plexi, baner. Ledy z lutowaną elektryką, koreańskie punkty świetlne i zachodniej produkcji (z najwyższą w sprzedaży osiągalną trwałością/niezawodnością - świecą do 10 lat).
zastosowanie
Grubość czcionki musi być większa niż 2 cm, zalecana minimalna wysokość tekstu to ok. 20 cm wysokości - do dowolnego wymiaru. Litery te stosuje się na zewnątrz budynków.
02.
Litery 3D z podświetleniem tylnym, poświatą (EFEKT HALO)
technologia
Wysokość liter to minimum 20 cm, materiał to blacha stalowa lub aluminiowa walcowana, dibond lub pleksi. Do tego specjalistyczne wieloletniego użytkowania hermetyczne ledy do podświetleń reklam. Stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów.
zastosowanie
Otrzymujemy za pomocą podświetleniu led - efekt Halo, tj. delikatnego - dyskretnego podświetlenia od tyłu liter. Materiał to alu-dibond, blacha, aluminium, plexiglas w zależności od wyglądu logo. Dodatkowo - całkowicie hermetyczne oświetlenie led - zapewnia bezpieczeństwo i trwałość użytkowania, Ledy są mocowane do tyłu litery, w literze.
03.
Niepodświetlane litery płaskie lub 3D.
technologia A
Litery niepodświetlane 3D – wysokość liter w przedziale 15 cm do 150 cm w jednym plastrze blachy. Większe litery składa się z kilku odcinków blachy. Boki litery z taśmy aluminiowej, lico z dibondu, kolorystyka wynika z dibondu lub malowania natryskowego wg wzornika RAL lub oklejenie folią kolorową zewnętrzną.
technologia B
Litery niepodświetlane PŁASKIE — wymiar dowolny, od 15 cm - montowane bezpośrednio do ściany lub na dystansach. Materiał to aluminiowy alu-dibond. Grubość litery od 1 cm do nawet 20 cm - jeśli dołożymy na obrysie taśmę aluminiową.
zastosowanie
Możliwe zastosowanie w dowolnej lokalizacji, może w niektórych przypadkach zastąpić konieczność podświetlenia reklamy ale zaleca się jednak w miejscu dobrze oświetlonym. Duży format liter. Kolory i wielkość liter dowolna.

Podział liter 3D świetlnych ze względu na technologię produkcji

01.
Litery świetlne mało-gabarytowe 3D (do 120 cm wysokości czcionki)
technologia
Boki tych liter świetlnych 3d są wykonane są z taśmy aluminiowej, giętej maszynowo - na żądany kształt, pleksi z odpowiedni o grubego pleksi - najczęściej barwionej w masie, co daje niesamowity efekt podświetlenia - i to bez ciemnych plam, LED-y hermetyczne - zachodniej produkcji - punkty świetlne koreańskie.
zastosowanie
Reklama ta - ma na celu wzrost widoczności oraz prestiżu Inwestora. Grubość czcionki to min 5 cm.
02.
Litery średnio-gabarytowe (od 120 cm do 200 cm wysokości czcionki)
technologia
Tył i boki litery są wykonane są z blachy aluminiowej giętej, spawanej oraz walcowanej. Lico natomiast wykonujemy z pleksi barwionej w masie, połączonego z korpusem litery za pomocą specjalistycznej technologii el-kamed tj. taśmy brzegowej z specjalistycznego tworzywa sztucznego, które elastycznie łączy lico z blachą oraz wspawanym korpusem litery (uszczelka z gumy - co zapobiega pękaniu plexi - w związku z warunkami atmosferycznymi). W nielicznych przypadkach, używa się starszej metody tj. kątownika aluminiowego. To efektowny i trwały typ liter świetlnych 3d - ale ze względu na ciecie kosztów - wiele firm o tym zapomina.
zastosowanie
Doskonała widoczność tych liter 3d, nawet z kilkuset metrów oraz wzrost prestiżu obiektu. Gwarantowana widoczność dla odbiorców przemieszczających się obok obiektu. Jeśli zastosujemy odpowiednie parametry wykonania - to efekt zawsze jest wybitny.
03.
Litery wielko-gabarytowe (od 200 cm do dowolnego wymiaru)
technologia
Tył i boki liter wykonane są z blachy aluminiowej giętej, spawanej i walcowanej, lico tj przód litery to tkanina winylowa podświetlona hermetycznymi ledami, która jest napięta za pomocą profilu napinającego bleed.
zastosowanie
Największe litery - wykonywane dla obiektów, gdzie widoczność ma być zapewniona z największej możliwej odległości np. 1 km. Duży wzrost prestiżu obiektu i gwarantowana rozpoznawalność przestrzenna marki. To produkt dla dużych i średnich firm - zawsze działa i klienci są zawsze zadowoleni.

Cztery typy krawędzi lica liter 3D

Litery z rantem 0,5 cm (tzw. alurapid) to taśma gięta maszynowo do liter zewnętrznych o wysokości od 50 do 120 cm.
Litery bez rantu – do liter 15 do 50 cm wysokości i zastosowań głównie w pomieszczeniach oraz dla tzw. trudnych znaków.
Litery z rantem z elkamedu tj. taśma krawędziowa lub kątownikiem dla liter wielkogabarytowych o wysokości 120 – 200 cm.
Litery bez rantu dla liter z tkaniną banerową, przeznaczoną dla liter powyżej 200 cm wysokości.

Kolorystyka liter 3D

Kolorystyka frontów (lica liter)

 1. Kolorystyka-lico winylowe.
  • bezpośredni zadruk UV (kolorystyka dowolna)
  • folia do podświetleń ORACAL 8500 (kolor wg wzornika)
 2. Kolorystyka-Lico z pleksi (PERSPEX)
  • pleksi wylewana barwiona w masie (kolor wg wzornika)
  • folia do podświetleń ORACAL 8500 lub 8300 (kolor wg wzornika)
  • wydruk na folii bezbarwnej zabezpieczony laminatem (kolor dowolny) -opcja niepolecana ze względu na krótką trwałość.
 3. Kolorystyka-Lico z poliwęglanu (COLORADO)
  • folia do podświetleń ORACAL 8500 (kolor wg wzornika)
  • wydruk na folii bezbarwnej zabezpieczony laminatem (kolor dowolny), opcja to niepolecana ze względu na krótką trwałość
 4. litery niepodświetlane – dowolny kolor RAL

kolorystyka boków liter przestrzennych

 1. litery spawane — lakierowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL
 2. litery z taśmy z rantem — kolory wg ustalonego przez producenta taśmy wzornika 12 podstawowych kolorów lub lakierowana natryskowo na dowolny kolor z palety RAL, lub NCS
 3. litery z taśmy płaskiej – 3 opcje
  • kolory wg ustalonego przez producenta taśmy wzornika 12 podstawowych kolorów
  • taśma biała wyklejona folią ORACAL 551 (kolor wg wzornika)
  • taśma biała lakierowana natryskowo na dowolny kolor z palety RAL lub NCS.
Współpracujemy
icon

Kontakt

Adverta
Sławomir Wiśniewski


ul. Traugutta 34, lok. 9
60-194 Poznań
NIP: 7791607824

+48 696 655 786

s.wisniewski@adverta.poznan.pl